Kodėl verta steigti mažąją bendriją?

Mažoji bendrija – patraukli veiklos forma pradedantiesiems verslininkams. Išskirčiau tokius mažųjų bendrijų privalumus prieš kitas verslo formas:

  1. Mažajai bendrijai įsteigti nereikia pradinio kapitalo (minimalus UAB įstatinis kapitalas 2500 Eur).
  2. Mažoji bendrija gali neturėti samdomų darbuotojų (UAB privalo turėti direktorių ir buhalterį arba buhalterines paslaugas teikiančią įmonę). Mažojoje bendrijoje gali dirbti tik nariai, apskaitą tvarkyti taip pat gali nariai. Tai reiškia, kad mažoji bendrija nėra įsipareigojusi nuo pat įsteigimo dienos mokėti darbuotojams atlyginimus, nariai gali išsimokėti tiek pinigų, kiek tuo metu įmonė uždirbo.
  3.  Mažoji bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės įmonė, t.y. MB nariai neatsako savo asmeniniu turtu už mažosios bendrijos skolas (tai privalumas prieš individualias įmones ir individualią veiklą vykdančius asmenis, kurie už savo veiklą atsako savo asmeniniu turtu).
  4. Mažesni mokesčiai. Mažosios bendrijos direktoriaus, dirbančio pagal civilinę paslaugų sutartį, gaunamoms pajamoms taikomas tik 15 proc. gyventojų pajamų mokestis. Direktoriaus atlyginimas nėra apmokestinamas Sodros mokesčiais! Mažoji bendrija moka Sodrai PSD ir VSD mokesčius už narius, tačiau šiems mokesčiams taikoma daug išlygų. Plačiau Sodros mokesčius ir galimybes jų išvengti aprašiau čia.