Ką reikia žinoti perkant paslaugas iš užsienio įmonių?

Kartais manęs klientai klausia, ar MB gali pirkti paslaugas iš užsienio įmonių? Užsienio įmonių paslaugos dažnai perkamos nuotoliniu būdu, neišvykstant iš Lietuvos, – perkamos licencijos, serverių nuoma, el. knygos, profesinės paslaugos (vertimai, tekstų kūrimas ir pan.) ir t.t. Užsienio įmonių paslaugas galima pirkti ir įtraukti į įmonės sąnaudas, tačiau reikia atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • Kiekvieną kartą perkant paslaugą, skirtą įmonės veiklai vykdyti, reikia paprašyti sąskaitos faktūros (neužtenka mokėjimo patvirtinimo). Užsienyje išrašytoms sąskaitoms faktūroms nekeliami tokie griežti reikalavimai, kaip Lietuvoje išrašomoms, tačiau sąskaitoje turi būti pardavėjo ir pirkėjo rekvizitai, data, suma, įsigytos paslaugos pavadinimas.
  • Pirkėjas turi sumokėti užsienyje įsigytų paslaugų pardavimo PVM, t.y. Lietuvos įmonė, įsigijusi paslaugas iš užsienio įmonės, turi apskaičiuoti ir sumokėti 21 proc. PVM nuo įsigytų paslaugų sumos. Jei įmonė PVM mokėtoja, tą pačią PVM sumą ji gali įtraukti į PVM atskaitą (t.y. susigrąžinti iš biudžeto). Jei įmonė neregistruota PVM mokėtoja, kiekvieną kartą perkant iš užsienio reikia įvertinti, kad realiai paslauga kainuos 21 proc. brangiau.